REKLAMA

SANOK: XVII Regionalne Zawody Drwali w Skansenie!

SANOK. W piątek, 25 sierpnia 2023 r. w Parku Etnograficznym Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędą się XVII Regionalne Zawody Drwali. Część otwarta dla publiczności rozpocznie się o godzinie 10.00.

Podczas zawodów uczestnicy będą mieli za zadanie sprawnie i bezpiecznie przygotować pilarkę do pracy, właściwie i dokładnie okrzesać kłody. a także dokonać ich przerzynki. To ciekawa i spektakularna część zawodów, w której podziwiać można zręczność i dokładność pracy drwala, a także szybkość wykonania zadania.

W ramach działań towarzyszących wydarzeniu organizatorzy i sponsorzy wystawią swoje stosika promocyjne z grami i zabawami dla dzieci oraz dorosłych.

Celem niniejszej imprezy jest podnoszenie umiejętności drwali, promowanie bezpiecznych metod pracy, a także zapoznanie ogółu społeczeństwa z charakterem pracy drwala i podniesienie rangi tego zawodu.

Organizatorem zawodów jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie oraz Nadleśnictwo Brzozów.

materiały nadesłane
nagłówek- zdjęcie poglądowe pixabay.com

22-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.