REKLAMA

SANOK: Ludowa tradycja i folk-rock. Karpaty Zaklęte w Drewnie (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. 13 sierpnia br. obyła się kolejna edycja imprezy „Karpaty Zaklęte w Drewnie”. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Budownictwa Ludowego rok rocznie odbywa się w niezwykłym ludowym klimacie w otoczeniu ludowej tradycji, którą można odczuć w sanockim skansenie.

W niedzielę od południa można było wziąć udział w warsztatach kulinarno-zielarskich prowadzonych przez Adama Szarego, biologia z Bieszczadzkiego Park Narodowego. Z kolei Stanisław Nogaj z pracowni lutniczej na Galicyjskim Rynku zaprosił na warsztaty z lirą korbową. Dociekliwi mogli przyglądać się pokazom wykonywania gontów. Otwarta była strefa edukacji Lasów Państwowych, gdzie przeprowadzono m. in. gry i zabawy edukacyjne i konkurs wiedzy leśnej. 

Dla odwiedzających dostępne były również stoiska twórców ludowych, kuchnia leśna, boksy nadleśnictw: Bircza, Brzozów, Rymanów. Można było skosztować regionalnych dań, które serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Płowiec, Posady Jaćmierskiej, Prusieka, Srogowa Górnego i Średniej Wsi. Animacje, gry i zabawy prowadzili instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Służby ratownicze Bieszczadzkiego Oddziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej ukazywały tajniki swojej pracy. 

Popołudnie odbyło się pod znakiem koncertów w rytmach połączenia muzyki folkowej i rockowej. O godzinie 16.00 w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego koncertowała Kapela Drewutnia. Następnie wystąpiła Jola Tubielewicz z zespołem, a zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Rzepczyno

Koncert Kapeli Drewutnia:

 


13-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.