REKLAMA

Pożar hali produkcyjnej zakładu oponiarskiego (ZDJĘCIA)

DĘBICA : Pożar hali produkcyjnej zakładu oponiarskiego w Dębicy. W kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego i łańcuckiego.

Pożar hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy został ugaszony. W kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego, łańcuckiego i jasielskiego.

STRAZ1

Na miejsce została zadysponowana grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego. Strażacy, zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część zakładu. Informację o pożarze otrzymaliśmy przed godziną 22.

Jeszcze przed przybyciem strażaków z hali ewakuowało się ponad 200 pracowników. Na szczęście nikt nie został ranny. Na miejscu stan powietrza monitorowało mobilne laboratorium z KP PSP w Leżajsku. Trwa sprawdzanie pomieszczeń zakładu. Działania strażaków potrwają jeszcze kilka godzin.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone.

Źródło : KW PSP w Rzeszowie


21-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.