REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany! (FOTO)

HACZÓW / PODKARPACIE. Nielegalną plantację, liczącą ponad 2 tysiące konopi indyjskich, ujawnili i zlikwidowali brzozowscy policjanci wydziału kryminalnego. Na gorącym uczynku, podczas ścinania krzewów funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Gdyby pozyskana z tego źródła marihuana trafiła na rynek, to mogła osiągnąć wartość od 1,5 do 2 mln złotych. W realizacji tej sprawy brzozowscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Plantacja znajdowała się na terenie gminy Haczów w ustronnym i zakrzaczonym miejscu, oddalonym od pobliskich zabudowań, do którego dostęp był utrudniony. Na pięciu poletkach, liczących po kilkadziesiąt metrów kwadratowych każde rosły krzewy konopi indyjskich.

W poniedziałek rano w tym miejscu pojawili się mężczyźni, którzy zaczęli ścinać rośliny. Już chwilę później odbywaj znaleźli się w rękach policjantów wydziału kryminalnego. 28 i 33-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie krzewy z nielegalnej plantacji. Łącznie wycięto ponad 2 tys. roślin konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało, plantacja należała do 28 i 33-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Podczas przeszukania w samochodzie, którym przyjechali mężczyźni, brzozowscy kryminalni ujawnili kominiarki i noże, które służyły im do wycinania roślin.

Zatrzymany 28 i 33-latek już usłyszeli zarzut uprawy i zbiorów ziela konopi indyjskich. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Decyzją Sądu Rejonowego w Brzozowie, na wniosek prokuratury wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP BrzozówZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA: Awantura rodzinna? Mężczyzna groził, że skoczy z zapory!

Zdjęcie poglądowe. Arch. redakcji.Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


17-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.