REKLAMA

PODKARPACIE: Przez zeskanowany kod QR stracił kilkaset złotych

PODKARPACIE. Nieodpowiedzialne korzystanie z gier komputerowych może nieść za sobą wiele zagrożeń. Przekonał się o tym mieszkaniec naszego powiatu, który stracił kilkaset złotych, po tym jak jego 12-letni syn zeskanował otrzymany przez innego gracza kod. Chłopiec miał w ten sposób otrzymać atrakcyjne przedmioty w grze. Jak się okazało, poprzez kod uruchomił płatne usługi. Policjanci apelują o ostrożność.

Kilka dni temu, do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że jego 12-letni syn, grający na komputerze w popularną grę internetową, nawiązał poprzez komunikator kontakt z innym użytkownikiem tej gry. W trakcie konwersacji, pod pretekstem otrzymania darmowych przedmiotów w grze, gracz przesłał 12-latkowi kod QR. Po zeskanowaniu tego kodu, chłopiec miał otrzymać darmowe przedmioty do wykorzystania. Jednak po zeskanowaniu kodu, nic się wydarzyło.

Kilka dni później, ojciec chłopca otrzymał rachunek za telefon, z którego korzystał syn. Wartość należności wynosiła kilkaset złotych. Zaniepokojony mężczyzna skontaktował się z operatorem, gdzie uzyskał informację, iż kilka dni wcześniej numer, z którego korzystał syn został obciążony płatnymi usługami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że nieodpowiedzialne korzystanie z gier komputerowych może nieść za sobą wiele zagrożeń. Rozmawiajmy z dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegajmy również przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem komunikatorów.

źródło: KPP Kolbuszowa

23-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.