REKLAMA

BIESZCZADY: Regaty i pokazy. Impreza dla całych rodzin na Jeziorze Solińskim!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Już 20 sierpnia, na Jeziorze Solińskim przy przystani Eko Marina w Polańczyku, odbędą się II Ogólnopolskie Regaty Kajakowe „Na Tafli Bieszczadzkiego Morza” EkoMarina 2023, organizowane przez Fundację Kajakową Tołhaj-GDK.

Udział w regatach może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania w pływaniu. Regaty skierowane są dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i rekreacji nad wodą!

Trasa przewiduje dwa dystanse: rodzinny – 1,5 km, na który organizatorzy zapraszają rodziny ze swoimi pociechami, oraz zaawansowany – 4 km – na tym dystansie zmierzą się drużyny dwuosobowe mężczyzn i kobiet, mixtów, służb mundurowych, oraz jednoosobowe mężczyzn i kobiet.

Informacje i zgłoszenia znajdziecie na www.tolhaj-gdk.pl oraz pod nr tel 693 058 775.

Rangę imprezy podnoszą organizowane między startami poszczególnych kategorii Pokazy Ratownictwa Wodnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie” organizowane przez Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne. Podczas Regat dla widowni zostaną przeprowadzone symulacje sytuacji zagrożeń, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Ratownicy przedstawią techniki stosowane podczas akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu i jednostek pływających. Dodatkowo dla wszystkich obserwujących pokazy, a w szczególności dla dzieci zostaną wygłoszone pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dla najmłodszych przewidziane są konkurencje i zawody związane z ratownictwem wodnym, po których najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami i dyplomami.

Warto wspomnieć, że w tym roku podczas imprezy odbędzie się zbiórka na wsparcie leczenia Weroniki Wojtanowskiej która od samego początku dzielnie walczy o każdy dzień zmagając się z mózgowym porażeniem dziecięcym, małogłowiem oraz ślepotą obuoczną. Pod hasłem WSPÓLNIE WSPIERAMY WERONIKĘ każdy będzie mógł wesprzeć podopieczną Serca dla Maluszka w tej nierównej walce!

Zapraszamy wspólnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

materiały prasowe

16-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.