REKLAMA

Zawody rowerowe dla dzieci i dorosłych w Gminie Bukowsko!

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. W najbliższą niedzielę 16 lipca po raz trzeci w malowniczej Gminie Bukowsko zagoszczą kolarze górscy, by rywalizować podczas „DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko 2023.

Impreza od samego początku istnienie przyciąga szerokie rzesze miłośników jazdy na rowerze górskim na wyjątkowej trasie, pełnej niezapomnianych panoram i zapierających dech w piersiach widoków. Współorganizatorzy wydarzenia Gmina Bukowsko, 2PM Group oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej co roku dbają o przygotowanie tras wszystkich dystansów w trosce o bezpieczeństwo i niebanalne wrażenia uczestników tej górskiej eskapady.

„DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko tradycyjnie rozgrywany jest na trzech dystansach, tak aby każdy znalazł odpowiednie dla siebie wyzwanie do pokonania na trasie. Najkrótszy z nich Quarter to zaledwie 32 km długości, ale już 1 tys. metrów przewyższenia. Kolejny nazwany Half to do przejechania 48 km i około 1600 metrów przewyższenia. Dla najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników przygotowano dystans Full, na którym zawodnicy pokonują 65 km i ponad 2000 metrów w górę.

Wierzymy, że tegoroczne trasy z profilem przewyższeń godnym pełnowartościowego górskiego maratonu skuszą zawodników zarówno doświadczonych, jak i tych którzy rozpoczynają swoją kolarską przygodę.

Na zawodników czekają na trasie bufety z napojami i żywnością, w niebezpiecznych miejscach strażacy z jednostek OSP Gminy Bukowsko. Na mecie każdy uczestnik może liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez panie z KGW Bukowianki oraz inne atrakcje, które przygotowuje Urząd Gminy we współpracy z lokalną społecznością.

Wszyscy zawodnicy startują o godzi nie 11:00 z placu obok Urzędu Gminy i podążają w stronę Tokarni zaczynając rywalizację i dobrą zabawę na rowerze.

Odważ się być 16 lipca 2023 w Bukowsku!

Harmonogram zawodów:

 • 8:30 – 10:30 – Otwarcie i działanie Biura Zawodów
 • 11:00 – Start zawodów dla dorosłych
 • 11:15 – Start zawodów dla dzieci
 • 13:00 – Rozdanie nagród ze sceny dla dzieci
 • 14:00 do 16:00 – Rozdanie dyplomów, medali, nagród dla dorosłych ze sceny

Miejsce: Plac przed Urzędem Gminy Bukowsko obok Remizy Strażackie

Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych miłośnikach dwóch kółek, dzieci do 12 roku życia mogą wziąć udział w darmowych zawodach rowerowych, które zostaną organizowane na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowsku. Co roku ta część imprezy gromadzi prawdziwe tłumy małych kolarzy dopingowanych przez całe rodziny od startu do mety. Zabawy Rowerowe Mapei Kids Race rozpoczną się o godz. 11:15, tuż po stracie dorosłych zawodników.

Zawody dla dzieci ponownie poprowadzi niezawodny trener Marcin Bialik. Start zapisów dla dzieci o godz. 10:00

Dzieci wystartują w kategoriach:

 • Żaki – 11 i 12 lat
 • Żaczki – 9 i 10 lat
 • Dzieci – 7 i 8 lat
 • Dzieci Młodsze – 5 i 6
 • Kategoria OPEN rowery biegowe – 2 do 4 lat
 • Kategoria OPEN rowery z napędem – 2 do 4 lat

Zabawy rowerowe są współfinansowane przez Powiat Sanocki oraz firmę Mapei.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Bukowsko, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku oraz 2PM Group Pawła Przybyło.

Sponsorem tytularnym zawodów jest ponownie Do-Met Dominika Wyciszkiewicza, który wspiera niezmiennie od trzech lat to sportowe wydarzenie w Gminie Bukowsko.

Dzięki wspólnym działaniom samorządu, organizacji pozarządowych i zaangażowanego społecznie przedsiębiorcy, wyścig Do-Met Bukowsko Maraton MTB stał się stałym punktem na mapie zawodów rowerowych Podkarpacia.

materiały nadesłane

12-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.