REKLAMA

USTRZYKI DOLNE: Piknik „Rodzina 800+”. Moc atrakcji dla najmłodszych!

USTRZYKI DOLNE. W najbliższą sobotę w Ustrzykach Dolnych odbędzie się „Piknik Rodzinny 800+”. Na najmłodszych mieszkańców Bieszczadów oraz przyjeżdżających na Podkarpacie turystów czekać będzie cała moc atrakcji!

W programie przewidzieliśmy m.in.: występy animatorów, pokazy iluzjonistów oraz produkcja gigantycznych baniek mydlanych. Będą też stoiska, na których pod okiem fachowców, młodzi goście będą mogli podszkolić się w trudnej sztuce rękodzieła.

Na terenie imprezy znajdzie się kilka popularnych „dmuchańców”, stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem. Nie zabraknie także podkarpackich służb, które m.in. przekażą cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Piknik odbędzie się w godz. 14.00 – 18.00.

Do udziału wydarzeniu zachęca wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

plakat MRiPS_ustrzyki

Tym razem ruszamy w Bieszczady! Zapraszam całe rodziny, najmłodszych mieszkańców Podkarpacia do wspólnej zabawy. Dla nas będzie to doskonała szansa, aby podzielić się wiedzą na temat sztandarowego programu polskiego rządu, czyli „Rodziny 800+” i jego poprzedniej wersji „Rodziny 500+”. To także świetna okazja do tego, by integrować całe rodziny i lokalną społeczność. Do zobaczenia!

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się.

Dodatkowe 300 zł miesięcznie to konkretne wsparcie dla rodzin. Rząd chce dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+” to nie jedyna forma wsparcia, jaką nasz rząd zaproponował polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.

Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci.

materiały nadesłane / Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

26-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.