REKLAMA

SANOK: Ikony znów zagoszczą na Rynku. Jubileuszowy Jarmark Ikon

SANOK. Weekend 5-6 sierpnia upłynie w Sanoku pod znakiem ikon. Jarmark Ikon organizowany będzie już po raz trzydziesty! Sanocki Rynek ugości ponad 120 wystawców.

Podczas Jarmarku będzie możliwość zakupu ikon oraz ręcznie wykonanych oryginalnych pamiątek. Ponadto będą dostępne stoiska z wyrobami serowarskimi, miodami, wypiekami i olejami. O nastrój muzyczny zadba Trio Familijne Myszkal.

5 sierpnia (sobota) w cerkwi prawosławnej przy ul. Zamkowej o godz. 17.30 wystąpi zespół Widymo, zaś w niedzielę na dziedzińcu zamkowym będzie okazja do zobaczenia występów uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku oraz „Kapeli Na Dobry Dzień”.

Ponadto zaplanowano warsztaty kowalskie, kulinarne i pracy z drewnem. Dla osób łaknących większej porcji wiedzy na temat ikon, Muzeum Historyczne przygotowało na sobotę w godzinach 15.00 – 17.00 w Sali Gobelinowej dwa wykłady – Katarzyny Winnickiej „Ikona XV-XIX w., ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku” oraz Jarosława Giemzy „Ikona eparchii przemyskiej wczoraj i dziś”.

jarmark-ikon-2023

 

źródło: oprac. red., Urząd Miasta Sanoka
fot. archiwum redakcji

 
24-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.