REKLAMA

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE. Nowy kierunek w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. W ostatnich dniach w mediach i na stronach internetowych pojawiły się informacje na temat nowego kierunku studiów oferowanego przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie. Bezpieczeństwo wewnętrzne stało się przedmiotem zainteresowania wielu osób, dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Rektorem uczelni, dr hab. Zbigniewem Barabaszem, prof. PANS, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Nowy kierunek studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne, został uruchomiony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa – mówi Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie dr. hab. Zbigniew Barabasz, prof. PANS.

W rozmowie z Rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, dowiedzieliśmy się, że program studiów został opracowany tak, aby zapewnić studentom kompleksową wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w różnych obszarach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Rektor podkreślił, że Bezpieczeństwo wewnętrzne to dziedzina, która ma duże znaczenie dla społeczeństwa i wymaga wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Kierunek ten został opracowany we współpracy z doświadczonymi pracownikami służb bezpieczeństwa oraz ekspertami z różnych dziedzin, co pozwoliło na stworzenie programu studiów odpowiadającego na aktualne potrzeby rynku pracy.

Studenci na tym kierunku będą mieli okazję zgłębić różnorodne zagadnienia związane z bezpieczeństwem wewnętrznym, takie jak: analiza zagrożeń, zarządzanie kryzysowe, ochrona informacji, cyberbezpieczeństwo, przeciwdziałanie terroryzmowi oraz prawo i etyka w służbach bezpieczeństwa. Program studiów zakłada także praktyki zawodowe, które pozwolą studentom zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy zespołowej i rozwiązywaniu realnych problemów.

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne jest otwarty dla osób z różnych środowisk i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w służbach bezpieczeństwa. Studia na tym kierunku mogą być atrakcyjne zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką, jak i dla tych, którzy już pracują w branży i chcą poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę.

Rektor wyraził również przekonanie, że absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne będą mieli szerokie perspektywy zawodowe. W obecnych czasach, kiedy zagrożenia bezpieczeństwa stają się coraz bardziej złożone i dynamiczne, istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą potrafili skutecznie zarządzać ryzykiem i ochronić interesy instytucji oraz społeczeństwa.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie ma już bogate doświadczenie w kształceniu specjalistów w różnych dziedzinach, a nowy kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne stanowi kolejny krok w rozszerzaniu oferty edukacyjnej uczelni.

Zainteresowani kierunkiem Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie (https://kpu.krosno.pl/bezpieczenstwo-wewnetrzne-nowy-kierunek/). Rekrutacja na ten kierunek już się rozpoczęła, więc warto śledzić terminy i złożyć aplikację na ten ciekawy kierunek.

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i rozwój technologii. Studia na tym kierunku zapewniają solidne podstawy teoretyczne i praktyczne umiejętności, które są niezbędne w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa. Dzięki nowemu programowi studiów, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie ma nadzieję wychować kolejne pokolenie specjalistów, którzy będą aktywnie przyczyniać się do wzrostu bezpieczeństwa naszego społeczeństwa.

Warunki rekrutacji

  • Egzamin maturalny (nowa matura) – konkurs świadectw z uwzględnieniem pisemnego egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych.
  • Egzamin dojrzałości (stara matura) – konkurs świadectw obejmujący wyniki ukończenia szkoły średniej z języka polskiego, języka obcego i matematyki albo geografii, albo wiedzy o społeczeństwie.
  • Kandydaci, którzy osiągnęli tytuł finalisty lub laureata stopnia centralnego i okręgowego w konkursach takich jak olimpiady matematyczne, informatyczne, wiedzy ekonomicznej, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia bez konieczności poddania się procedurze rekrutacyjnej.

Liczba miejsc: 40
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Rekrutacja I stopnia: 26.05.2023 10:00 – 10.08.2023 23:59
Strona kierunku:
https://kpu.krosno.pl/bezpieczenstwo-wewnetrzne-nowy-kierunek/
Strona rekrutacji:
https://irk.pans.krosno.pl/pl/offer/R-1ST-2023-2024/programme/BW-S/?from=field:BW

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

17-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: