REKLAMA

SOBOTA: Modlitwa mężczyzn na ulicach Sanoka

SANOK. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni spotkają się w Sanoku na wspólnej modlitwie różańcowej, uczestnicząc w tzw. „Męskim Różańcu”. Organizatorzy zapraszają 1 lipca (sobota) na godz. 7.30 do sanockiej fary.

Nabożeństwo tradycyjnie rozpocznie się od Mszy świętej. Po jej zakończeniu odbędzie się rozważanie, po którym wyruszy procesja różańcowa. Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w RzeszowiePrzemyśluKrośnieJarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl

meski-rozaniec-lipiec

27-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.