REKLAMA

SPGK INFORMUJE: Okresowe chlorowanie oraz płukanie miejskiej sieci wodociągowej

SANOCKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z O.O. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniach 22-27.05.2023 r. zostanie przeprowadzone okresowe chlorowanie oraz płukanie miejskiej sieci wodociągowej zasilanej ze Stacji Uzdatniania Wody w Zasławiu.

Przeprowadzenie chlorowania i płukania sieci ma charakter profilaktyczny i w żaden sposób nie jest związane z pogorszeniem jakości wody aktualnie dostarczanej odbiorcom.

Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych, niepowodujących zagrożeń natury zdrowotnej.

W związku z występującą w okresie chlorowania podwyższoną zawartością chloru w wodzie dostarczanej odbiorcom informujemy, że nadmiar chloru z wody można usunąć poprzez kilkuminutowe gotowanie.

Po zakończeniu procesu dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej zostaną przeprowadzone badania potwierdzające zawartość chloru w wodzie zgodną z wymaganiami Ministra Zdrowia zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Ogłoszenie dotyczy odbiorców zamieszkujących na terenie Miasta i Gminy Zagórz oraz dzielnicy Posada w Sanoku.

Za wszelkie niedogodności wynikające z czynności chlorowania i płukania sieci wodociągowej przepraszamy naszych odbiorców.

materiały nadesłane

17-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: