REKLAMA

Wieża na Jeleniowatym. Takie widoki! (VIDEO Z DRONA)

|

Wieża na Jeleniowatym. Takie widoki! (VIDEO Z DRONA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego materiału VIDEO Z DRONA. Tym razem zabieramy Państwa w wyjątkowe miejsce, w okolice wieży widokowej na Jeleniowatym w pobliżu miejscowości Muczne.

Wieża widokowa na Jeleniowatym – turystyczna wieża widokowa zbudowana w 2020 na szczycie Jeleniowatego, zalesionego grzbietu w Bieszczadach Zachodnich. Jest to obecnie największa tego typu budowla w polskich Bieszczadach.

Grzbiet Jeleniowatego ma pięć kulminacji i leży między doliną Sanu na północy a Pasmem Bukowego Berda na południu, niedaleko Mucznego i Tarnawy Niżnej. Wieża znajduje się na najwyższej kulminacji o wysokości 907 m, gdzie przed laty był przekaźnik telewizyjny. Tymczasowe dojście do wieży prowadzi najpierw oznakowaną ścieżką przyrodniczą Brenzberg, która rozpoczyna się tuż za Mucznem, przy głównej drodze do Tarnawy Niżnej. W miejscu, w którym niegdyś stała leśniczówka nazywana Brenzberg, trzeba skręcić w lewo i grzbietem Jeleniowatego dojdziemy do wieży. Docelowy szlak z Mucznego ze ścieżką edukacyjną i tablicami informacyjnymi ma być gotowy na wiosnę 2021.

Wieżę wybudowano w 2020 z inicjatywy Nadleśnictwa Stuposiany. Oficjalne otwarcie nastąpiło 19 listopada 2020. Jest to zwężająca się ku górze budowla konstrukcji stalowo-drewnianej o wysokości 34 m. Do platformy widokowej prowadzi 170 schodów. Wieża może być okresowo zamykana ze względów bezpieczeństwa (gęsta mgła, opady deszczu, śniegu, gołoledź, burza i silny wiatr).

Z wieży roztacza się rozległy widok na dolinę górnego Sanu oraz najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczadów.

opis: Wikipedia / Creative Commons

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

JEZIORO SOLIŃSKIE ZIMĄ! Spektakularne ujęcia z drona!

Ruiny Zamku Sobień zimą (VIDEO Z LOTU PTAKA)

 


20-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.