REKLAMA

Silny wiatr! Coraz więcej interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

Silny wiatr panujący w regionie zmusza służby ratownicze do interwencji. Dotyczą one głównie usunięcia połamanych drzew i gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. Strażacy od rana mają pełne ręce roboty. Tylko dzisiaj na Podkarpaciu brali już udział w blisko 50 tego typu zdarzeniach.

Przed godziną 10.00, Ochotnicza Straż Pożarna w Baligrodzie interweniowała w związku z drzewem zagrażającym budynkowi mieszkalnemu przy ulicy Kazimierz Wielkiego w Baligrodzie. Strażacy zadysponowani zostali również do powalonego drzewa przy ul. Balów. Tam drzewo spadło na garaż, wyrządzając straty materialne. Kolejną interwencję podejmowali w Zahoczewiu, gdzie drzewo spadło na linię energetyczną. W zdarzeniach na szczęście nikt nie ucierpiał. We wspomnianych akcjach udział brały: OSP KSRK Baligród oraz JRG PSP w Lesku.

Z kolei strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Humniskach zostali zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Brzozowie do drzewa blokującego jedną z gminnych dróg w miejscowości Humniska. Zdarzenie miało miejsce ok. godz.10.30.

Służby apelują o ostrożność. W komunikacie podkarpackiej PSP, strażacy apelują o nie pozostawienia samochodów pod drzewami i reklamami wielopowierzchniowymi. Ponadto proszą o usunięcie wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr lub zagrażać bezpieczeństwu z takich miejsc jak balkony czy tarasy.

źródło: OSP KSRG Baligród, OSP KSRG Humniska


14-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.