REKLAMA

RZESZÓW: Rzeszowski Dom Kultury prowadzi zgłoszenia do 11. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

      Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wokalistów z całej Polski do zgłoszenia udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zgłoszenia prowadzone są do dnia 23 marca 2023 roku.

        „Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce festiwal piosenki łączący tematykę aktorską, filmową i musicalową, który został stworzony w 2011 roku przez Rzeszowski Dom Kultury w następstwie zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”. Cykliczne wydarzenie skupia środowiska artystyczne z całej Polski i zyskuje coraz większą popularność, dzięki zaangażowaniu debiutujących wokalistów oraz znanych osobistości sceny i ekranu.

        W dotychczasowych dziesięciu edycjach wzięło udział łącznie ponad tysiąc uczestników z przeszło trzystu miast, a swoją obecność w roli jurorów lub występujących gwiazd zaznaczyli czołowi polscy artyści, tacy jak: Robert Janowski, Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Mieczysław Szcześniak, Robert Rozmus, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Magda Steczkowska czy Arek Kłusowski.

      Tegoroczny przegląd zakwalifikowanych wokalistów przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych – 13-15 lat (rocznik 2008-2010), 16-18 lat (rocznik 2005-2007) oraz 19 i więcej lat (rocznik 2004 i starszy). Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł
oraz voucher na nagranie singla w ERDEK Studio. Zgłoszenia potrwają do dnia 23 marca 2023 roku, a regulamin festiwalu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

źródło: Materiały nadesłane


01-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.