REKLAMA

Patrole konne na terenie powiatu brzozowskiego

Policjanci z ogniwa konnego wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie wspólnie ze Strażą Leśną – Nadleśnictwo Brzozów, prowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Wieniec”. Akcja skierowana była przeciwko zbieraczom poroża oraz kłusownikom, którzy nie przestrzegają prawa.

Wczorajsze działania pn. „Wieniec” miały na celu ochronę zwierzyny, przeciwdziałanie i zwalczanie kłusownictwa oraz przejawów wszelkiego szkodnictwa łowieckiego, kontrolę legalności skupu i obrotu dziczyzną, egzekwowanie od osób trudniących się zbieraniem zrzutów poroży zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami. W akcje zaangażowani byli policjanci Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Brzozów.

Działania kontrolno-prewencyjne prowadzone były głównie na terenach, które stanowią ostoje zwierzyny, obszarach zagrożonych kłusownictwem i odwiedzanych przez zbieraczy poroża. Patrole konne sprawdzały teren brzozowski – Leśnictwa Przysietnica i Grabownica.

Policjanci i strażnicy leśni kontrolowali, czy zbierający zrzuty poroży nie prowadzą poszukiwań na terenie miejsc, na które nie wolno wchodzić oraz, czy swoim zachowaniem nie płoszą i nie niepokoją zwierzyny. Sprawdzali tereny leśne pod względem narzędzi kłusowniczych. Mundurowi zwracali również uwagę na to, czy pozostali użytkownicy lasu nie łamią obowiązującego prawa. Spłoszenie zwierzyny leśnej to potencjalne zagrożenie dla kierowców. Nietrudno o wypadek, gdy na drogę wybiegnie zwierzę, spłoszone przez zbieraczy poroży.

źródło:KPP Brzozów


09-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.