REKLAMA

LESKO: Ekstremalna Droga Krzyżowa – w poszukiwaniu nadziei

LESKO. Trwają zapisy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Leska w piątek, 31 marca 2023 r. W tym roku dostępne będą dwie trasy: trasa zielona „kardynała Stefana Wyszyńskiego” (31 km) oraz trasa żółta „św. Jana Pawła II” (19 km).

Obie drogi krzyżowe wyruszą spod kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Lesku, po Mszy świętej o godz. 19.00. Dłuższa trasa wiedzie zielonym szlakiem przez Gruszkę, szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży; Olchową, Łukowe – Góra Miłosierdzia, Kulaszne, Szczawne, Rzepedź i Komańczę, gdzie będzie miała swoje zakończenie. 19 km odcinek „żółtej trasy” z Leska przejdzie zielonym szlakiem przez „Gruszkę” szlakiem Jana Pawła II na górę Trzech Krzyży, Olchową, Tarnawę Górną, Gruszkę, Huzele i zakończy się w miejscu rozpoczęcia w Lesku.

Podjęcie się Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to z pewnością duży wysiłek. To trud, ból, zniechęcenie, zmęczenie. Będzie ciemność, błoto, czasem deszcz lub śnieg. Być może w pewnym miejscu poczujesz, że nie zrobisz już ani jednego kroku więcej i pomimo to idziesz dalej. Tu zaczyna się prawdziwa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dlatego warto zabezpieczyć się w adekwatne do warunków atmosferycznych obuwie i odzież, latarki (najlepiej czołówki), zapasowe baterie, termos z ciepłym napojem, przeciwdeszczowe okrycie, naładowany telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją EDK, powerbank.

EDK to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów i związany z tym wysiłek fizyczny. Jest to przede wszystkim duchowa wędrówka, przestrzeń do spotkania z samym sobą i Panem Bogiem w nocnej ciszy i samotności. Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Prawdziwy wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i jest tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud, często wypełniony bólem i zmaganiem z własną słabością. To czas na przemyślenie wielu życiowych spraw i spojrzenie na własne życie z innej perspektywy – perspektywy Krzyża Chrystusa.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji EDK i wyruszenie z rejonem leskim. Zapisy na trasę zieloną (31km) odbywają się internetowo i można ich dokonać za pośrednictwem strony: www.edk.org.pl/zapisz-sie, natomiast na trasę żółtą (19km) można zapisać się w zakrystii w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku lub pod nr tel. 603 991 390 (Kasia) oraz 663 793 906 (ks. Przemysław). Więcej informacji na facebooku Rejonu Lesko – fb.com/edklesko lub pod wskazanymi numerami telefonów.

Ekstremalna-Droga-Krzy%C5%BCowa-Lesko-scaled

materiały nadesłane
fot. nagłówkowe: edk.org.pl

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.