REKLAMA

Zaproponuj imiona dla żubrów

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Nadleśnictwo Stuposiany zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla dwóch młodych żubrzyc urodzonych w 2022 roku w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem.

– Szukamy dla nich niepowtarzalnych i oryginalnych imion – zaznacza Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. – Warunkiem jest zaproponowanie imion „żeńskich” rozpoczynających się na litery PU… – na te właśnie litery zaczynają się imiona żubrów z linii białowiesko-kaukaskiej, takiej jak hodowana w muczniańskiej zagrodzie.

Propozycje nie mogą powielać się z imionami żubrów już wpisanych do Księgi Rodowodowej Żubrów (wykaz w załączeniu). Szczegóły w załączonym regulaminie.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy adam.szmilyk@krosno.lasy.gov.pl, a w tytule umieścić „Konkurs na imiona dla żubrów”. Na propozycje leśnicy czekają do piątku 27 stycznia 2023 roku. Po tym terminie planowane jest spotkanie jury, które rozstrzygnie konkurs. Autorzy imion wybranych dla żubrów otrzymają nagrody. O rozstrzygnięciu poinformujemy.

Zagroda w Mucznem ma już 10 lat. W tym czasie odwiedziło 1,5 mln turystów.

Tekst: Edward Marszałek
Zdjęcie: Adam Szmiłyk

REGULAMIN KONKURSU

WYKAZ ZAREJESTROWANYCH IMION

materiały nadesłane

13-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.