REKLAMA

SYLWESTER. Wystąpili w tęczowych opaskach. Ostre komentarze polityków! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

SYLWESTER. Wystąpili w tęczowych opaskach. Ostre komentarze polityków! (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLSKA. Nie milkną echa występu gwiazdy zespołu amerykańskiego zespołu Black Eyed Peas podczas Sylwestra Marzeń w TVP 2. Artyści postanowili założyć tęczowe opaski, które symbolizują wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Lider grupy will.i.am zaapelował również do zgromadzonej publiczności o tolerancję. Niemal natychmiast w sieci zawrzało od komentarzy, a paliwem dla toczących się dyskusji były także wypowiedzi polityków, którzy nie przebierali w słowach.

O Sylwestrze Marzeń w Zakopanem mówiło się sporo na długo przed ostatnim dniem roku. Między innymi za sprawą wycofania się z występu w Polsce jednej z gwiazd wieczoru, czyli byłej członkini niezwykle popularnego w latach 90. zespołu Spice Girls – Melanie C.

W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat grup społecznych, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok – napisała na Instagramie artystka. 

Do sprawy odniosła się TVP:

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś – pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu. Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. TVP przypomina, że sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP2 – mogliśmy przeczytać w komunikacie telewizji.

Rozpoczęły się zatem poszukiwanie nowej gwiazdy sylwestrowego wieczoru. Padło dla amerykańską formację hip-hopową Black Eyed Peas.

Artyści założyli tęczowe opaski, które są symbolem wspierania społeczności LGBTQ+. Dodatkowo, lider zespołu will.i.am zaapelował do zgromadzonej publiczności o tolerancję. W mediach społecznościowych zamieścił również nagranie, w którym zaatakował partię rządzącą w Polsce.

Nazwę naszego zespołu można wymawiać jako Black Eyed Peas lub jako Black Eyed Peace, ale nie jako Black Eyed PiS! – powiedział stanowczo William James Adams.

Internet zapłonął również wtedy, gdy do sprawy odnieśli się politycy prawicy.

Homopropaganda w TVP za 1 milion dolarów. To nie była dobra zmiana. Wstyd – napisał Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Promocja LGBT w  TVP2 . WSTYD! To nie Sylwester Marzeń lecz Sylwester Wynaturzeń – dodał Marcin Warchoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Panowie z SP, napijcie się szampana na Sylwestra. Zamiast lansować się politycznie nawet teraz. Polska chce się bawić dziś – wyłączcie szczucie. Dobrego Nowego Roku! – skomentowała Joanna Lichocka, posłanka PiS.

Do sprawy odniósł się Samuel Pereira, szef TVP Info.

Cała akcja zaplanowana, a będzie jeszcze coś, cierpliwości – napisał na Twitterze.

To chyba jedyna dobra rzecz, którą TVP zrobiło w 2022 roku. Podczas Sylwestra Marzeń nie zapomniano o równości – powiedział z kolei Robert Biedroń z Nowej Lewicy.

źródło: Red., Instagram – melaniecmusic, Twitter

foto: Twitter

02-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.