REKLAMA

REGION. Szaleńczy rajd 28-latki. Uciekała przed policją

REGION. 28-letnia kierująca oplem przekroczyła dopuszczalną prędkość i nie zatrzymała się do policyjnej kontroli. W trakcie ucieczki dopuściła się szeregu wykroczeń, m.in. przejazdu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierująca została zatrzymana. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

hSoLk

Wczoraj około godz. 21.30, na ul. Podkarpackiej w Krośnie, prowadzący kontrolę prędkości policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującej oplem, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 93 km/h. Kobieta na widok policyjnego patrolu gwałtownie przyspieszyła i odjechała w kierunku Miejsca Piastowego.

Policjanci rozpoczęli pościg. Pomimo podawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca przyspieszała, popełniając szereg wykroczeń drogowych. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej i Zręcińskiej, gdzie kierująca nie zatrzymała się na czerwonym świetle i z dużą prędkością przejechała przez skrzyżowanie, kontynuując ucieczkę. Chwilę później, zjechała z ul. Podkarpackiej i starała się ukryć samochód wśród stojących na parkingu innych pojazdów, wyłączając silnik i gasząc światła swojego opla.

Kobieta została jednak zauważona i szybko zatrzymana przez znajdujący się w tej części miasta inny patrol, którego funkcjonariusze pozostawali w kontakcie radiowym z policjantami prowadzącymi pościg ul. Podkarpacką. 

Kierującą okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-latka była trzeźwa.

Za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną, 28-latce grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto, kobieta nie uniknie odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz szereg wykroczeń drogowych, których dopuściła się w tracie ucieczki.

źródło: KMP Krosno


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

10-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.