REKLAMA

Presja ma sens! TLK Wetlina zostaje w Bieszczadach! (VIDEO)

– TLK Wetlina zostaje w Bieszczadach! – przekazuje Jerzy Zuba, radny Rady Powiatu Sanockiego, zaangażowany w sprawy kolei w tej części województwa.

– Ministerstwo Infrastruktury na czele z Ministrami Andrzejem Adamczykiem i Andrzejem Bittelem, Posłami Pauliną Matysiak oraz Piotrem Uruskim, Kierownictwem PKP Intercity. Pociąg do podróży oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Dziękuję! Wszyscy stanęliście murem za TLKWetlina. Serdecznie zapraszając do Zagórza – gościnnej, KOLEJOWEJ bramy Bieszczad! – napisał Jerzy Zuba.

12 stycznia zabierając głos z mównicy Sejmu RP za TLK Wetlina stanęła poseł Paulina Matysiak z Partii Razem Po negatywnej odpowiedzi PKP IC na apel Rady Powiat Sanocki w przedmiotowej sprawie. Nagranie od 3:40. 

fot. arch. prywatne

– To multipartyjne zainteresowanie losami TLK Wetlina daje mi nadzieję (graniczącą z pewnością) na ocalenie tak bardzo potrzebnego nam pociągu, jak również na to że do problemów polskiego transportu kolejowego można (a na pewno trzeba) podchodzić z ponadpartyjnej perspektywy! Bo PKP to nasze WSPÓLNE NARODOWE DOBRO ????????. Wszystkich Polek i Polaków bez względu na przekonania polityczne. Oczywiście moje działania i kontakty były jednymi z wielu podejmowanych w temacie TLK Wetlina przez wiele innych osób (m.in. Igor Wójciak) Głęboko wierzę w to, że nasze wspólne wysiłki już niebawem zaowocują finalnym sukcesem – pisał 12 stycznia w mediach społecznościowych Jerzy Zuba.

O próbach likwidacji połączenia rozpoczęto debatować w ubiegłym roku: Likwidacja relacji kolejowej Zagórz – Kraków? Jest odpowiedź PKP Intercity

video: sejm.gov.pl / arach. prywatne, Jerzy Zuba – fb

fot. arch. redakcji

14-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.