REKLAMA

PODKARPACIE. Seniorka przechytrzyła oszustów. Uratowała ćwierć miliona złotych

PODKARACIE. Przestępcy nawet przez chwilę nie próżnują. Oszustwa, to dla nich najłatwiejszy sposób na „zarobienie” pieniędzy. Na szczęście, 75-latka z Niska, dzięki temu, że wykazała się czujnością i zaradnością nie dała się oszukać przestępcy. Oszustka, podszywająca się za policjantkę, a następnie chory syn – chcieli wyłudzić od kobiety pieniądze.

woman-gb47885749_1280

W miniony czwartek około godziny 22, do 75-letniej mieszkanki Niska zadzwoniła kobieta, która podała się za funkcjonariuszkę policji. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że jej syn mieszkający za granicą, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebuje pieniędzy, aby wpłacić kaucję. Po chwili fałszywa policjantka przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podał się za rzekomego syna kobiety i oznajmił, że po pieniądze przyjedzie kurier.

Kobieta przyznała, że posiada w domu gotówkę w kwocie 250 tys. złotych. Jednak zaintrygował ją męski głos w słuchawce, który nie zgadzał się z głosem jej syna. Zapytany o zmieniony głos oznajmił, że jest przeziębiony. W między czasie, gdy trwała rozmowa, kobieta zadzwoniła do syna z innego telefonu, który zaprzeczył rzekomym wydarzeniom. Oszuści słysząc tę rozmowę natychmiast się rozłączyli.

Wezwany na miejsce patrol policji sprawdził okolicę pod kątem osób mogących obserwować dom, ale nie napotkał nikogo podejrzanego.

Czujność i zaradność seniorki udaremniły oszustwo. Kobieta mogłaby stracić oszczędności życia.

źródło: KPP Nisko


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

30-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.