REKLAMA

Nie lada gratka dla miłośników ruchu. Bieg „Policz się z cukrzycą”

SANOK. Nie lada gratka dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Tradycyjnie już podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”.

W tym roku organizatorami biegu są: Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi, stowarzyszenie „SanOK biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Bieg odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Rozpocznie się o godzinie 11:00. Start i meta będą zlokalizowane na miasteczku galicyjskim sanockiego Skansenu.

Trasę biegu stanowią trzy pętle o długości 2 km każda. Każdy z zawodników może zrezygnować z dalszego biegu po jednej lub dwóch pętlach, w zależności od samopoczucia i kondycji. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z dziećmi. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal wykonany przez pracownię „Zapiecek” z Przemyśla ufundowany przez posła na Sejm RP Piotra Uruskiego – mówi Łukasz Łagożny.

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na e-mail: lagozny@wp.pl. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć mailem zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu.

Biuro zawodów, za które odpowiedzialne będzie stowarzyszenie „SanOK biega” czynne będzie od 10:00 w okolicy startu na skansenie. Wydawane będą numery startowe oraz uzupełnienie braków w oświadczeniach uczestników – dla tych, którzy nie wysłali oświadczenia pocztą elektroniczną. Można przyjść ze swoim wydrukowanym i wypełnionym oświadczeniem.

Opłata startowa wynosi 20 zł – wrzutka do puszki WOŚP podczas odbioru numeru startowego. 

Tradycyjnie w organizację finału WOŚP włącza się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Podczas biegu „Policz się z cukrzycą” studentki zrzeszone w Studenckim Kole Wolontariatu wzorem lat ubiegłych będą dokonywały pomiaru poziomu glukozy we krwi. Badanie, które jest całkowicie bezbolesne może uchronić nas przed poważną chorobą, ponieważ niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi tego, że mamy podwyższony poziom cukru. Dlatego zachęcamy wszystkich, nie tylko startujących w biegu do badania – przekonuje Wojciech Pajestka – rzecznik prasowy uczelni.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszystkich do udziału w biegu i do świetnej zabawy. Czekamy na Was w Skansenie 29 stycznia. Siema!

POBIERZ: bieg-policz-sie-z-cukrzyca-oswiadczenie-zgloszenie 2023

źródło: materiały nadesłane

10-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.