REKLAMA

Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew. Zablokowane drogi (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Od samego rana strażacy mają pełne ręce roboty. Większość wyjazdów dotyczy usuwania skutków intensywnych opadów śniegu. W nocy i w pierwszej części dnia spadło kilkadziesiąt centymetrów białego puchu. Wiele drzew nie wytrzymało jego naporu. Tak było między innymi w gminie Zagórz, gdzie strażacy OSP interweniowali jak na razie dwukrotnie.

Dzisiaj nasza jednostka dwukrotnie podejmowała interwencje w związku z obfitymi opadami śniegu. W obydwu przypadkach interwencje dotyczyły powalonych drzew. Obydwa zdarzenia obsługiwał zastęp OSP KSRG Zagórz – Man GCBA 549[R]52 – czytamy w krótkim komunikacie OSP KSRG Zagórz na Facebooku.


foto: OSP KSRG Zagórz – Fb

źródło: Red., OSP KSRG Zagórz – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ATAK ZIMY w Sanoku z lotu ptaka! ZOBACZ VIDEO

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, przez całą noc padał śnieg. Spadło około 30 cm białego puchu, który oprócz tego, że cieszy oko szczególnie najmłodszych mieszkańców miasta, sprawia nie lada kłopoty kierowcom. Od rana usuwane są skutki drzew złamanych pod naporem śniegu. W wielu miejscach występują spore problemy z wyjazdem z parkingów.

Wczorajsze ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu, w przypadku Sanoka, sprawdziło się praktycznie w 100% i przez noc krajobraz zmienił się nie do poznania. Spadło około 30 cm białego puchu.

Od rana ogromne kłopoty z odśnieżeniem samochodów i wyjazdem z parkingów mają kierowcy. Mimo pracujących od wielu godzin drogowych pługów, szczególnie na parkingach śniegu zalega tak dużo, że włączenie się do ruchu stanowi duże wyzwanie.

Mamy również sygnały o połamanych drzewach, które nie wytrzymały naporu ciężkiego śniegu.

Piszemy o tym między innymi tutaj:

SANOK. Złamane drzewa, duże zaspy, problemy z wyjazdem (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


11-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.