REKLAMA

Napad na bank w Przemyślu. 25-letnia napastniczka uderzona kulą ortopedyczną (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Do scen, które znamy raczej z filmów sensacyjnych doszło w mikołajki w jednym z przemyskich banków. Do placówki weszła 25-letnia Zoja P., obywatelka Ukrainy, która po chwili wyciągnęła nóż, złapała jedną z pracownic banku za włosy i zażądała pieniędzy. Kobietę udało się obezwładnić po tym, jak 91-letnia klientka banku kilkukrotnie uderzyła napastniczkę… kulą ortopedyczną.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 16:00 w jednym z banków w Przemyślu.

Do placówki weszła młoda kobieta. Miała przy sobie nóż. Zażądała pieniędzy w kwocie 12 550 zł, a pracownikom banku groziła śmiercią. Jedną z pracownic złapała za włosy i przytrzymywała, jednocześnie pakując pieniądze do worka. Zajście zostało nagrane, a film udostępniony na Twitterze.

Proszę Pani, co Pani robi? – zapytała kobieta słyszana na nagraniu.

Rabuję bank – odpowiedziała 25-latka, trzymając za włosy jedną z pracownic banku. W tym samym czasie widać, jak pakuje pieniądze do worka.

Dlaczego? Przecież Pani jest porządną kobietą, ja to widzę – kontynuowała negocjacje pierwsza z kobiet. – Puść Pani tę dziewczynę – dodała.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

Chwilę później, za napastniczką pojawia się 91-letnia klientka banku i bez zastanowienia wymierza młodej kobiecie kilka ciosów kulą ortopedyczną w okolice pleców i głowy.

Na filmie widać, że kobieta rabująca bank jest zdezorientowana. Szybko dobiegają do niej inni pracownicy banku, zabierają jej nóż i obezwładniają. Słyszymy głosy nawołujące do wezwania policji. Na tym nagranie zamieszczone na Twitterze się kończy.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

Dla „Faktu”, w tej sprawie wypowiedziała się Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Okazało się, że zatrzymana to 25-letnia obywatelka Ukrainy Zoja P.

Podejrzewanej zostaną przedstawione zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Niewątpliwie w całej tej sytuacji słowa uznania należą się seniorce, która zareagowała we właściwym momencie i udaremniła napad – powiedziała dziennikarzom „Faktu” prokurator Marta Pętkowska.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Pracownicy banku zostali objęci pomocą psychologiczną.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

foto galeria nagłówek: screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Rozdają dziewczynkom zestawy menstruacyjne. MATKA: „Przemycając ideologię LGBT”


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


08-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.