REKLAMA

PODKARPACIE. Pijani rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

PODKARPACIE. Pomimo licznych apeli przemyskich policjantów o rozwagę i rozsądek, nadal bardzo często zatrzymywani są nieodpowiedzialni kierujący. Wielu z nich porusza się pojazdami mechanicznymi, ale równie niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego jest spotkanie z nietrzeźwymi cyklistami. Wysokimi mandatami ukarani zostali dwaj rowerzyści, którzy zdecydowali się wsiąść na rowery po wypiciu alkoholu.

303-246884

Kierujący w stanie nietrzeźwości czy w stanie po użyciu alkoholu stanowią ogromne zagrożenie, bez wględu na to, jakim pojazdem się poruszają. Czy jest to samochód osobowy czy też rower – zawsze istnieje ryzyko, że alkohol może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Dwóch nietrzeźwych cyklistów zostało zatrzymanych przez policjantów z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy. 46 i 61-letni mężczyźni zdecydowali się na jazdę rowerem, pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W samą porę, ta niebezpieczna jazda została przerwana w miejscowości Niziny w gm. Żurawica przez mundurowych, którzy zatrzymali mężczyzn do kontroli.

46-letni mieszkaniec powiaty przemyskiego kierował rowerem mając w organizmie 0,5 promila, a 61–latek, także mieszkaniec tego powiatu, ponad 1 promil.

Finalnie zostali oni ukarani mandatami karnym, w wysokości 1000 zł oraz 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nigdy nie wolno wsiadać na rower, jeśli spożywaliśmy wcześniej alkohol. Jest to skrajnie niebezpieczne i może doprowadzić do zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie.

źródło: KMP Przemyśl

13-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.