REKLAMA

Kolej gondolowa w Solinie będzie czasowo zamknięta. Kiedy?

SOLINA / PODKARPACIE. Kolej gondolowa w Solinie od pierwszego dnia funkcjonowania cieszy się nie słabnącą popularnością. Od 1 lipca to obowiązkowy punkt na trasie wielu turystów odwiedzających Bieszczady. W październiku planowane jest jest czasowe zamknięcie, ze względu na prowadzone prace serwisowe i konserwacyjne.

– Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku – zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym – przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno – operacyjnych PKL.

Przestój funkcjonowania ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów.

Niezbędnym elementem zakończenia prac serwisowych i konserwacyjnych kolei jest odbiór techniczny i dopuszczenie do użytkowania urządzeń przez Transportowy Dozór Techniczny.

Do czasowego zamknięcia kolejki gondolowej w Solinie dojdzie 24 października. Prace serwisowe potrwają do 10 listopada.

źródło: red. PKL
foto: archiwum redakcji (2)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA. Kolejka gondolowa otwarta! Nieprawdopodobne widoki! VIDEO Z PRZEJAZDU

30-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.