REKLAMA

Ćwiczenia na szeroką skalę! W szkole i nad jeziorem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Ćwiczenia na szeroką skalę! W szkole i nad jeziorem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Komenda Powiatowa Policji w Lesku była organizatorem ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie powiatu leskiego. Ich celem było przygotowanie do podejmowania działań i wspólnego reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Do udziału w ćwiczeniach zaproszonych zostało wiele służb współpracujących na co dzień z Policją.

Przez trzy dni, lescy policjanci, którzy byli organizatorami tego przedsięwzięcia, funkcjonariusze z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej, oddziału prewencji Policji, CBŚP oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wspólnie ze służbami, z którymi na co dzień współpracują, uczestniczyli w ćwiczeniach pn. „Solina 2022”. Trzydniowe ćwiczenia miały na celu m.in.: sprawdzenie sprawności systemu obiegu informacji pomiędzy służbami w sytuacji zagrożenia oraz czasów ich reakcji na zdarzenia kryzysowe, zgranie działań jednostek Policji i administracji publicznej, w trakcie działań związanych z zakłóceniem bezpieczeństwa publicznego. Kolejnym celem było minimalizowanie zagrożeń pośrednich, doskonalenie współpracy podmiotów systemu zarządzania kryzysowego oraz sprawdzenie procedur ujętych w planach zarządzania kryzysowego.

W poniedziałek, ćwiczenia odbywały się na terenie jednej z leskich szkół ponadpodstawowych. Scenariusz zakładał sytuację kryzysową związaną z aktami terroru – „aktywny strzelec”, sytuacja zakładnicza oraz potencjalne zagrożenie bombowe. We wtorek, ćwiczenia przeniosły się na teren gmin Olszanica i Solina – w tym również na Jezioro Solińskie. Tego dnia scenariusz przewidywał m.in. ucieczkę więźniów, kradzież broni, uprowadzenie statku pasażerskiego oraz akcję poszukiwawczo-ratowniczą na wodzie i na terenach przywodnych. Ostatni dzień poświęcony był współpracy służb w przeciwdziałaniu atakom terroru i handlu ludźmi.

Funkcjonariusze mieli także okazję doskonalić swoje umiejętności strzeleckie na nowoczesnej strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Lesku i utrwalić algorytmy postępowania podczas zajęć teoretycznych.

W trzydniowych ćwiczeniach, oprócz policjantów, wzięło udział także wiele służb na co dzień współpracujących z Policją m.in.: Straż Pożarna, Główny Inspektorat Służby Więziennej, GOPR, WOPR, STORAT, Straż Rybacka, Straż Leśna, służby ratownicze i medyczne, powiatowe i gminne zespoły zarządzania kryzysowego oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej…. 2024!

KPP Lesko


28-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.