REKLAMA

Centrum medyczne włączyło się w akcję pomocy uchodźcom!

Pomoc, w jaką zaangażowało się Centrum Medyczne Medyk na początku agresji rosyjskiej na Ukrainę, została doceniona przez rząd Indii, a reprezentacja firmy odebrała z rąk przedstawicieli indyjskich władz specjalne odznaczenia.

Wraz z wybuchem wojny Centrum Medyczne Medyk brało czynny udział w pomocy uchodźcom – nie tylko Ukraińcom, ale także Hindusom studiującym medycynę na Ukrainie. Stanisław Mazur, prezes CM Medyk, pomógł w organizacji noclegów dla ponad 6200 młodych obywateli Indii, którzy zatrzymywali się w Polsce podczas podróży z Ukrainy do Indii. Operacją „Ganga”, zainicjowaną przez indyjski rząd i mającą na celu bezpieczne sprowadzenie młodych obywateli do kraju, zajmował się dr Amit Lath, jeden z największych przedsiębiorców w Indiach, mający już wcześniej duże powiązania z Polską – jest m. in. wiceprezesem Polsko-Indyjskiej Izby Gospodarczej.

– Inicjatywa zakończyła się wielkim sukcesem – studenci uciekający z Ukrainy przyjeżdżali do Rzeszowa, gdzie dzięki współpracy rządu Indii, Ambasady Indii w Polsce oraz Centrum Medycznego Medyk mieli zapewnione warunki noclegowe, wyżywienie, opiekę medyczną, a dalej bezpiecznie jechali do domu. O bezpłatny transport zadbał rząd Indii – Indyjskie Siły Zbrojne wysyłały do Rzeszowa specjalne samoloty, którymi młodzi ludzie byli transportowani na teren Indii. Z takiej formy pomocy skorzystali także mieszkańcy innych krajów – indyjskie samoloty przewoziły do domu także obywateli Ameryki Północnej, Bangladeszu czy Arabii Saudyjskiej, również bezpłatnie. Na miejscu w Rzeszowie akcję pomagali koordynować Ambasador Indii w Polsce Nagma Mohamed Mallick oraz generał Vijay Kumar Singh, obecny minister transportu drogowego i autostrad Indii. W pomoc zaangażowały się również władze Rzeszowa i Podkarpacia, samorządowcy z regionu oraz Podkarpacka Policja. Bez wątpienia była to największa do tej pory operacja tego typu w Polsce, tworzona przez rząd zagraniczny – podkreśla lek. Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego Medyk.

Współpraca zaowocowała – przedstawiciele CM Medyk, w tym lek. Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk, Joanna Dobrzaoska, commercial director oraz Tomasz Brud, dyr. ds. rozwoju, otrzymali zaproszenie do Mumbaju, gdzie najpierw udali się z wizytą do ministerstwa tekstyliów, a potem spotkali się z Konsulem Generalnym RP, Damianem Irzykiem w Mumbaju oraz z przedstawicielami indyjskich władz i wspólnie z drem Amitem Lathem odebrali specjalne odznaczenia, będące wyrazem wdzięczności za pomoc humanitarną, jakiej do tej pory żaden kraj europejski nie udzielił Indiom. Również premier Indii, Narendra Modi, podczas rozmowy online z drem Amitem Lathem, podziękował w imieniu całego rządu za pomoc, zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie akcji, podkreślając, jak ogromne humanitarne miała znaczenie.

– Chcemy nie tylko poinformować Państwa o tym ważnym i zaszczytnym dla nas wyróżnieniu, ale zwrócić również uwagę na fakt, że Indie są otwarte na Polskę i Polaków jak jeszcze nigdy dotąd i chętnie widzą w nas partnera do współpracy. Nasze działania już zaowocowały m. in. na polu edukacyjnym – od nowego roku akademickiego płatne studia medyczne w Polsce, także w Rzeszowie, rozpocznie kilka tysięcy studentów z Indii. Chcemy tę szansę wykorzystać i rozwijać dalej nasze stosunki międzynarodowe oraz kontakty handlowe. Wierzymy, że wspólne działania pomogą stworzyć wiele inicjatyw na międzynarodowej arenie politycznej, gospodarczej, a przede wszystkim społecznej – dodaje prezes Mazur.

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.