REKLAMA

PODKARPACIE. Motocyklista pędził 180 km/h w terenie zabudowanym!

PODKARPACIE. Policyjni motocykliści zatrzymali do kontroli dwóch kierujących jednośladami, którzy wykazali się brakiem wyobraźni. Jadąc przez miasto, rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Pierwszy z nich pędził ulicą Sikorskiego z prędkością 174 km/h, natomiast inny motocyklista, na ulicy Lwowskiej rozpędził się do 147km/h. Obydwu kierującym mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

303-241874
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 14 na ulicy Sikorskiego. Patrolujący ulice miasta policyjni motocykliści, zauważyli pędzący motocykl marki Honda. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, motocyklista jechał 174 km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Za przekroczenie prędkości o 124 km/h mężczyznę ukarali mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Kilka minut później, drugi patrol motocyklowy rzeszowskiej drogówki, interweniował w podobnej sytuacji. Na ulicy Lwowskiej, brakiem wyobraźni wykazał się inny kierujący motocyklem honda. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że 45-letni mieszkaniec Rzeszowa jechał z prędkością 147 km/h. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. 45-latkowi policjanci również zatrzymali prawo jazdy. W jego przypadku policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku za rażące przekroczenie prędkości obowiązują wyższe stawki mandatów:

za przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h – mandat w wysokości 800 zł,
za przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h – mandat w wysokości 1000 zł,
za przekroczenie prędkości od 51 do 60 km/h – mandat w wysokości 1500 zł,
za przekroczenie prędkości od 61 do 70 km/h – mandat w wysokości 2000 zł,
za przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h – mandat w wysokości 2500 zł,
Od 17 września 2022 r. za ponownie popełnienie tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat od ostatniego prawomocnego ukarania, tzw. „recydywę”, kwota mandatu wzrasta o 100%.

Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, tracą prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Rzeszów

13-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.