REKLAMA

Kierowca traktora jechał po alkoholu i bez uprawnień!

PODKARPACIE. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymał na drodze, kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że 60-letni traktorzysta był po użyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.

303-237892

Wczoraj przed po godz. 9, dzielnicowy pełniący służbę na terenie miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Funkcjonariusz po otwarciu kabiny pojazdu poczuł zapach alkoholu.

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Badanie urządzeniem wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie ma ważnych badań technicznych, za co mundurowy zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy:

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Sąd w takich przypadkach może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 000 złotych.

źródło: KMP Tarnobrzeg

01-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.