REKLAMA

Sejm NA ŻYWO. Ceny energii szybują w górę! DEBATA

|

Sejm NA ŻYWO. Ceny energii szybują w górę! DEBATA

Trwa 46. posiedzenie Sejmu. W porządku obrad m.in. dyskusja w sprawie działań Straży Granicznej podejmowanych na granicy polsko-białoruskiej i na obszarze przygranicznym czy temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Porządek obrad 13 stycznia 2022:

1. Pytania w sprawach bieżących

2. Informacja bieżąca

3. Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druki nr 1905 i ) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół*
– sprawozdawca poseł

4. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (druk nr 1699) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Jarosław Sachajko.

5. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o konopiach włóknistych (druk nr 1700) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Urszula Zielińska.

6. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1701) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Paulina Matysiak.

Grafika poglądowa

7. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie działań Straży Granicznej podejmowanych na granicy polsko-białoruskiej i na obszarze przygranicznym po 2 września 2021 roku.

8. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów oraz działań rządu zmierzających do zakończenia sporu.

9. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów oraz działań rządu zmierzających do zakończenia sporu.

10. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat negocjacji z Czechami dot. Kopalni Turów i przyczyn ich zatrzymania oraz wcześniejszych wydarzeń, które mogły doprowadzić do pogorszenia się sytuacji kopalni.

* – porządek dzienny może być uzupełniony po doręczeniu właściwych przedłożeń.


COVIDOWE obozy koncentracyjne w AUSTRALII! Co myśli Polonia? Strach zamiast logiki? Więcej na tvPolska.pl

 
13-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.