REKLAMA

Konferencja podsumowująca Mikroprojekt pn.: „Cyfrowe oko” (ZDJĘCIA)

17.12.2021 r. odbyła się  Konferencja podsumowująca Mikroprojekt pn.: „Cyfrowe oko”- Innowacyjne spojrzenie na kulturę pogranicza „Digitálne oko“ – inovatívny pohľad na pohraničnú kultúru. Dzięki realizacji projektu transgranicznego, zostały zaproponowane innowacyjne rozwiązania dążące do zachowania dziedzictwa kulturowego charakterystycznego dla pogranicza polsko – słowackiego. W sposób innowacyjny i kreatywny przybliżono mieszkańcom oraz turystom wielokulturową historię tego regionu.

IMG_0771(1)_1

W ramach mikroprojektu zakupiono interaktywne stanowiska oparte na technologii generowanych w czasie rzeczywistym wizualizacji architektonicznych z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz wirtualnej (VR). Przedstawiają one w innowacyjnej formie założenia architektoniczne Klasztoru Karmelitów Bosych.

W sali wirtualnej rzeczywiści w Centrum Kultury Foresterium zawisło „Cyfrowe oko” i ma postać przypominającą oko z wbudowanym ekranem. Urządzenie przetwarza płaski obraz z podestu do postaci 3D umożliwiając widzowi bardzo realistyczne i swobodne zwiedzanie zagórskiego Klasztoru z okresu jego świetności.

Równie ekscytujących doznań dostarczają okulary VR dzięki którym można obejrzeć film przedstawiający między innymi dzień z życia zakonnika oraz sam klasztor widziany od wewnątrz jak i z perspektywy lotu ptaka.

Ważnym elementem mikroprojektu był konkurs promujący zabytki polsko-słowackiego pogranicza, którego celem była popularyzacja wiedzy historycznej na temat Polski i Słowacji z uwzględnieniem wspólnych historycznych punktów odniesienia obu krajów. Finał konkursu odbył się 15 października 2021 roku, w trakcie którego kapituła konkursowa dokonała indywidualnych ocen 21 prac.

źródło: materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent RAFAŁ PIECH : Pracodawca zmusza pracownika do SZCZEPIEŃ? Co robić?

tvPolska

 

05-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.