REKLAMA

VI Edycja Ścieżki Zdrowia „Przetrwamy” (ZDJĘCIA)

RABE / PODKARPACIE. Tegoroczna wędrówka miała miejsce 22 września w dolinie Rabskiego Potoku. „Ścieżka Zdrowia” organizowana jest przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowosiółkach przy współudziale Nadleśnictwa Baligród.

W tegorocznej pieszej wyprawie wzięły udział osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z sześciu placówek z terenu województwa podkarpackiego tj. ŚDS Nowosiółki, ŚDS Ustrzyki Dolne, ŚDS Lesko, ŚDS Wilcza Wola-Spie, WTZ Stowarzyszenia „Progres” Sanok, WTZ Stowarzyszenia „Świetlik” Sanok. Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Gminy Baligród oraz przedstawiciele pobliskich Nadleśnictw (Lesko, Cisna, Lutowiska).

Deszczowa, jesienna aura wpisywała się w tegoroczną tematykę umiejętności przetrwania, dobrowolnie lub w sytuacji przymusowej – na łonie dzikiej natury, z wykorzystaniem jej darów bez stosowania zdobyczy cywilizacji. Pomimo deszczu udało się pójść na spacer, a nawet przeprowadzić konkurencje z survivalem w tle. Uczestnicy nauczyli się pomagać sobie nawzajem, udzielać pierwszej pomocy, wskrzesić ogień, budować szałas, rozłożyć namiot, dowiedzieli się, jak zachowywać się w czasie burzy.

Przetrwanie w lesie jest trudne, ale jest możliwe przy zaspokojeniu podstawowych potrzeb przetrwania. Pomimo całej trudnej sytuacji związanej z pandemią, która zmieniła wiele, zatrzymała nas w tym pędzie i pozwoliła dostrzec co tak naprawdę jest istotne, jeszcze bardziej symboliczne i dosadne stało się hasło „Przetrwamy” – dodaje dyrektor ŚDS Nowosiółki Edyta Wasylewicz.

Realizację VI Edycji Ścieżki Zdrowia ułatwiła dobroć serca instytucji, na które zawsze możemy liczyć.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród – Wojciech Głuszko podkreślił wartość tej inicjatywy, dziękując za mile spędzony czas zapraszając w większym gronie na przyszły rok.

źródło: materiały nadesłane


24-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.