REKLAMA

Silny wiatr. Porywy do 80 km/h

PODKARPACIE. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dotyczące Podkarpacia. Dzisiaj mogą wystąpić silne podmuchy wiatru, w porywach do 80 km/h. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, do Polski zbliża się wichura związana z niżem Tim. Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, niż przemieszcza się znad Szwecji przez Bałtyk w kierunku Łotwy i Estonii, a następnie Rosji.

Polska znajdzie się w jego zasięgu po południowej i bardzo wiecznej stronie. Rozwojowi niżu, będzie sprzyjać obecność prądu strumieniowego napędzającego przejście cyklonu. Wiatr w Polsce między 23-24 września 2021, w porywach na przeważającym obszarze osiągnie 60-110 km/h, a wysoko w górach powieje powyżej 120 km/h. Taki wiatr miejscami będzie łamał gałęzie i drzewa, może również uszkodzić poszycia dachowe. Należy się spodziewać przerw w dostawie energii elektrycznej. Unikajmy parkowania samochodów pod drzewami. Możliwe będą również opady deszczu i lokalne burze oraz punktowo opady gradu lub krupy śnieżnej, głównie na północy i północnym wschodzie – czytamy w komunikacie.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr / 1 Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu), powiaty: Podkarpacie
Ważność: od godz. 00:00 dnia 24.09.2021 do godz. 17:00 dnia 24.09.2021
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu, skręcającego na północno-zachodni.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Witold Wiążewski.
Czas wydania: 2021-09-23 14:17.


zdjęcie poglądowe / OSP Lutowiska

źródło: IMGW-PIB, dobrapogoda24.pl

24-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.