REKLAMA

Salmonella! Jajka wycofywane z obrotu

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj jednej z największych sieci marketów w Polsce. Sprawdź jaka partia!

– Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Grafika poglądowa.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – Jaja świeże L Moja Kurka.
Najlepiej spożyć przed: 17.09.2021
Numer partii: 17/09/2021 PSK 98
Kod na skorupkach jaj: 3PL30211306
Producent: Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz, ul. Wiejska 55,
62-060 Stęszew Będlewo, Zakład Pakowania Jaj Zaparcin PL30215904WE
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

– Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczęło wycofanie partii kwestionowanych jaj z obrotu oraz poinformowało odbiorców. Zakład w ramach prowadzonej kontroli wewnętrznej dotychczas nie stwierdził niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych jak i badaniach laboratoryjnych. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu, nadzorujący producenta kwestionowanych jaj, w ramach postępowania pobrał próbki urzędowe z kurników, z których pochodzą kwestionowane jaja – czytamy dalej w komunikacie.

Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.


foto: GIS

10-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Фёдор2021-09-21 02:14:05
0 0
Enteritidis w pr bkach kalu pobranych na fermie kur niosek o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym (WNI) 26111313, co skutkowalo nakazem wycofania jaj konsumpcyjnych z obrotu w zwiazku z ryzykiem zakazenia jaj tymi bakteriami. Producent Gospodarstwo Rolne Ferma Drobiu Tomasz Niewczas Tych w Nowy 60, 27 220 Mirzec, WNI 26111313