REKLAMA

ZAGÓRZ. 53-latka zgubiła się w lesie. Pomogli policjanci

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Policjanci udzielili pomocy kobiecie, która zgubiła się w lesie. 53-latka, wracając w nocy do domu, straciła orientację w terenie. Dzięki działaniom sanockich funkcjonariuszy mieszkanka powiatu sanockiego została odnaleziona i przekazana pod opiekę rodziny.

Wczoraj przed północą, dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która powiedziała, że zgubiła się w lesie w gminie Zagórz. Z relacji 53-latki wynikało, że gdy wracała do domu skrótem przez las, straciła orientację w terenie i zabłądziła. Kobieta nie potrafiła podać dokładnego położenia, wskazała tylko miejsce, w którym weszła do lasu.

Oficer dyżurny wysłał w to miejsce funkcjonariuszy, a sam kontynuował rozmowę z kobietą. Dyżurny przeanalizował ukształtowanie terenu na mapie i na podstawie uzyskanych od zgłaszającej informacji, wytypował miejsce, gdzie może się ona znajdować. Policjanci, za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu, próbowali nakierować 53-latkę. Ze względu na brak możliwości jazdy radiowozem przez las, rozpoczęli poszukiwania pieszo.

Gdy funkcjonariusze użyli amunicji sygnałowej, kobieta przekazała dyżurnemu, że usłyszała jej odgłos. Po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli zaginioną. 53-latka powiedziała policjantom, że dobrze znała drogę przez las, jednak ze względu na zmrok oraz mgłę, skręciła w nieodpowiednią ścieżkę i straciła orientacje w terenie.

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i została przekazana pod opiekę rodziny.

źródło: KPP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.