REKLAMA

Franciszkańskie Spotkanie Młodych ponownie online

34. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, podobnie do roku poprzedniego odbędzie się online, bez udziału stacjonarnego uczestników. Pomimo to, wydarzenie trwające od czwartku 29 lipca do soboty 31 lipca 2021 roku pod hasłem Kościół będzie miało podobny program do lat poprzednich.

FSM odbywający się co roku w Kalwarii Pacławskiej, będzie miał do zaproponowania uczestnikom transmisje online z zaplanowanych punktów programu. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o 18.00 eucharystią, której będzie przewodniczyć abp Adam Szal, stały gość i sympatyk FSM-u. Całe Spotkanie będzie miało na celu przybliżenie zagadnienia Kościoła.

– Słowo Kościół kojarzy nam się dzisiaj niekoniecznie dobrze. Dla niektórych Kościół jest jedynie instytucją i starą, zhierarchizowaną, sztywną strukturą. Natomiast my chcemy pokazać przede wszystkim Kościół Chrystusowy, który żyje i przedłuża swoją misję w świecie, w ciele, który my tworzymy. Chcemy pokazać, że jest tam miejsce dla każdego człowieka. Chcemy spróbować sprawić, by słowo Kościół było nam bliskie – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor Franciszkańskich Spotkań Młodych.

W tym roku do głoszenia konferencji zostali zaproszeni Tomasz Wolny, dziennikarz i społecznik oraz Tomasz Samołyk, bloger i youtuber. Tomasz Wolny przybliży nam Kościół przez pryzmat rodziny jako najmniejszej komórki Wspólnoty. Natomiast Tomasz Samołyk połączy dwa wątki: Kościoła współczesnego oraz nauczanie br. Wenantego Katarzyńca.

Nowym punktem programu są warsztaty online, czyli krótkie spotkania, które dadzą praktyczną wiedzę i wskazówki, jak funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Podczas tegorocznego FSM-u odbędą się dwa warsztaty online: Hierarchia Kościoła. Czy jest tam miejsce dla mnie oraz Jak dawać świadectwo w internecie o tym, że jestem członkiem Kościoła.

Prócz tego organizatorzy zapraszają do spotkań w grupach, nabożeństw – charakterystycznych już dla Spotkań Młodych, mszy oraz koncertu na zakończenie FSM-u. Wszystkie punkty programu będą transmitowane na Facebooku oraz YouTubie Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbywa się w każde wakacje w Kalwari Pacławskiej od 1988 roku. Jest to wydarzenie festiwalowe o charakterze katolickim, organizowane przez Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa. Tegoroczny FSM odbywa się online w terminie 29-31 lipca 2021 roku pod hasłem Kościół.

materiały nadesłane

28-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.