REKLAMA

Dramatyczna walka o maleńkie serce Kubusia z Bliznego!

Trwa walka z czasem, by uzbierać ponad 6,5 mln zł na operację serca trzymiesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. 17 maja, na portalu siepomaga.pl rozpoczęła się zbiórka; na fb działa grupa, na której prowadzone są licytacje; organizowane są wydarzenia i akcje lokalne; w wielu punktach na Podkarpaciu spotkać można puszki-skarbonki dla Kubusia; ruszyła zbiórka nakrętek. Wszystko po to, by jak najszybciej na pasku zbiórki pojawiło się 100% i by Kubuś jak najszybciej znalazł się w klinice w Stanach Zjednoczonych, bo jego serce nie może czekać.

O Kubusiu, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca (tetralogia fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs), pisaliśmy już tutaj: https://esanok.pl/2021/kubus-potrzebuje-pomocy-zbieramy-na-operacje-serduszka-00e2mp.html

Zbiórkę na platformie siepomaga.pl wsparło już ponad 24 tysiące osób. Na dzień dzisiejszy widnieje tam kwota ponad 1 366 000 złotych. Niestety jest to tylko niecałe 21 procent całej kwoty potrzebnej na leczenie chłopca.

Zachęcamy do poznania szczegółów historii Kubusia. Link do zbiórki – kliknij.

Na portalu fb działa wirtualna grupa Licytacje dla Kubusia Zwierzchowskiego (licząca już ponad 6 tysięcy osób), gdzie na licytacje wystawiono już setki przedmiotów i usług, a wciąż pojawiają się nowe! Wachlarz proponowanych tu pozycji jest ogromny. Począwszy od szeroko rozumianego asortymentu dziecięcego, przez niepowtarzalne rękodzieło, ubrania, kosmetyki, biżuterię, kwiaty, książki, przetwory, rozmaite vouchery, sprzęty RTV i AGD, a na gadżetach sportowych i kolekcjonerskich skończywszy.

Tutaj też (pod #LokalnieDlaKubusia) znaleźć można informacje na temat wszystkich, lokalnie organizowanych, wydarzeń i akcji na rzecz Kubusia. A jest ich naprawdę sporo! Warto wziąć pod uwagę udział w nich jako pomysł na dobroczynny początek lata i wakacji.

Zachęcamy do dołączenia do grupy Kubusia. Link do grupy na fb >> dołącz.

Ruszyła dla Kubusia akcja „Odkręcamy! Zbieramy! POMAGAMY!”, czyli dobrze wszystkim znana – zbiórka nakrętek plastikowych. Zebrane nakrętki trafią do recyklingu, a fundusze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na zbiórkę dla Kubusia. W akcję włączyły się szkoły, instytucje, firmy, sklepy i osoby prywatne z wielu miejsc na Podkarpaciu. Punkty zbiorcze dla Sanoka i okolic, do których można przywozić zebrane nakrętki to: Płowce 27a lub ul. Jagiellońska 50, Galeria Anieli. Kontakt do osoby koordynujące całą akcję: tel. 725 918 612 (Monika Kocyłowska, Humniska).

Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla Kubusia. Tutaj każdy grosz jest na wagę życia!

materiały nadesłane

24-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.