REKLAMA

Wyjątkowe podziękowania pacjenta sanockiego szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Na stronie internetowej sanockiego szpitala został opublikowany list zaadresowany do dyrektora placówki. Jego autorem jest pacjent chory na Covid-19, który przebywał w szpitalu od 9 do 27 kwietnia. I choć pierwsze rokowania nie były optymistyczne, to wszystko skończyło się szczęśliwie.

„Pragnę na Pana ręce złożyć z serca płynące podziękowania dla Personelu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, za opiekę. To są moi Bohaterowie. To Lekarze, Panie Pielęgniarki, Pan Pielęgniarz Mateusz, Panie z Opieki Medycznej, Panie z Personelu Pomocniczego. W dniu 09.04.2021 zostałem przyjęty na Oddział z covidem w stanie agonalnym i przebywałem tam do 27.04.2021.

Początku pobytu nie pamiętam. Kiedy przywrócono mi świadomość, nawet nie wiem po ilu dniach, maszyna wtłaczała we mnie tlen.   Mogłem obserwować pracę i wysiłek całego Personelu. Ktoś powie taką pracę sobie wybrali, za to mają płacone. Pełna zgoda. Widziałem tylko Ich oczy. Z chwilą gdy stan mój ulegał poprawie oczy moich Opiekunów stawały się weselsze! Za to już nie mają „płacone”. Cieszyli się razem ze mną, że ich tytaniczna praca i wysiłek daje pozytywne efekty.

Pamiętam zdanie jednej z Pań „co już brykasz misiu, a jeszcze chwilę temu leżałeś jak naleśniczek ze złymi rokowaniami”. Tu nastąpił kolejny przełom w moim rozumowaniu, znów wykraczało poza ramy pracy, jako osoba wierząca mam prawo napisać, że są Ręką Boga, tu na ziemi, czyli prosto nazywając Aniołami i tak w sercu moim pozostanie. Przestałem się bać. Zaufałem bezgranicznie. Przyszedł czas na pierwsze próby samodzielnego oddychania, trudny czas, a ja czułem się spokojny i cierpliwy, bo już wiedziałem, że nigdzie nie będę bezpieczniejszy. W zasadzie na tym można by zakończyć. Dziękując za uratowanie życia, „reset”, „przywrócenie ustawień fabrycznych”, stwierdzam Załogę ma Pan Wspaniałą! Jest jedna mała zadra w tym wszystkim… niemiłosiernie przekręcali moje niełatwe nazwisko, ale to jestem w stanie wybaczyć”.

Pisownia oryginalna.

Grafika poglądowa.

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.