REKLAMA

Wakacje z WOT? Czemu nie!

„Wakacje z WOT” to projekt realizowany przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego adresowany w szczególności do uczniów, studentów oraz nauczycieli. Chętni do spędzenia aktywnie czasu w moro, z plecakiem i karabinkiem w ręku rozpoczną szkolenie już 26 czerwca w naszych szeregach.

Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami, ale ze względu na trwającą naukę w szkołach branżowych, średnich i na uczelniach wyższych nie mogą stawić się na szkolenia organizowane w trakcie trwania roku szkolnego. Podobny projekt WOT świetnie przyjął się podczas ferii zimowych.

– Chcemy wyjść naprzeciw młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ze względu na organizowanie tzw. „szesnastek” w czasie trwania roku szkolnego i akademickiego. Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji i ferii to złoty środek na to aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń – mówi płk Dariusz Słota Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Duże zainteresowanie taką opcją potwierdzają także dane z ubiegłych edycji. W czasie ostatnich dwóch lat w ramach projektu wakacje i ferie z WOT, szeregi podkarpackiej brygady zasiliło blisko 550 żołnierzy. W dużej części to uczniowie i studenci, którzy deklarują, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich to, że szkolenia odbywały się w czasie wakacyjnej czy też zimowej przerwy.

Najbliższe szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu „wakacje z WOT” rozpocznie się już  26 czerwca, a zakończy 11 lipca uroczystą przysięgą. Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci do służby w podkarpackiej brygadzie OT mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16 dniowego szkolenia podstawowego lub 8 dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 3. PBOT lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU. Droga w nasze szeregi jest otwarta dla wszystkich, którzy czują dumę z tego, że są Polakami oraz cenią sobie braterstwo, przyjaźń i poczucie bezpieczeństwa.

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat,
  • posiada obywatelstwo polskie,
  • nie była karana za przestępstwa umyślne,
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną,
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

materiały nadesłane

12-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.