REKLAMA

Sukces instrumentalisty-kontrabasisty!

Michał Wermiński – tegoroczny absolwent klasy kontrabasu Wojciecha Gąbki z Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kossakowej w Sanoku zdobył najwyższą nagrodę Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie etiudy na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. W. Gadzińskiego w Katowicach.

 

 

Jest to konkurs, którego organizatorami są: Akademia Muzyczna w Katowicach oraz Centrum Edukacji Artystycznej, w gronie oceniających zawsze zasiadają wybitne postaci polskiej i światowej muzyki kontrabasowej. W historii konkursu zapisali się dotąd znakomici muzycy instrumentaliści, którzy czynnie koncertują i prowadzą działalność pedagogiczną w kraju oraz za granicą. W tegorocznej edycji konkursu w składzie jury zasiedli: prof. dr hab. Waldemar Tamowski – Akademia Muzyczna w Katowicach, prof. zw. Piotr Czerwiński – Akademia Muzyczna w Poznaniu, światowej sławy kontrabasista solista – Bogusław Furtok – lider grupy kontrabasów w Hessische Rundfunk Sinfonie Orchester oraz mgr Katarina Wieczorekova – jako sekretarz .

W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu uczestników z całego kraju, Michał zdobył Grand Prix w najstarszej grupie wiekowej.

Michał Wermiński w Szkole Muzycznej w Sanoku swoją przygodę rozpoczął dokładnie 12 lat temu. Pierwszy stopień edukacji muzycznej zakończył dyplomem w klasie skrzypiec, a drugi stopień kontynuował w klasie kontrabasu. Przy nieocenionym zaangażowaniu rodziców przez kilkanaście lat dojeżdżał do szkoły z rodzimego Leska, z roku na rok pogłębiał swoją wiedzę i doskonalił umiejętności. Zawsze pełen radości do tworzenia, wykazując szerokie zainteresowania ogólne, chętnie podejmował kolejne wyzwania. Żeby wspomnieć tylko te ściśle muzyczne, od wczesnych lat nauki improwizował na swoich dwóch instrumentach, grał swingując, z czasem współinicjował różne twórcze formacje.

Muzyczna ciekawostka – Michał jest autorem swojego kanału na TikTok, gdzie występuje jako wirtuoz domofonu a przy okazji tworzy bardzo interesujące scenki filmowe. Oczywiście szeroka aktywność ogólna nie przeszkadza mu zupełnie w znalezieniu skupienia i rozwijaniu swojej wrażliwości na piękno muzyki poważnej, w wykonywaniu której sukcesywnie staje się specjalistą.

Specyfika nauki gry na instrumencie w szkole muzycznej wiąże się z dużym zaufaniem ucznia i jego rodziców w umiejętności pedagogiczne nauczyciela. To zaufanie natomiast stwarza komfort w procesie kształcenia, gdyż jest to wieloletni proces, w wyniku którego rodzi się z czasem muzyczna dojrzałość. Sukces w postaci nagród w trudnym i bardzo prestiżowym konkursie jest najlepszym zwieńczeniem wszystkich wieloletnich starań.

Życzymy Michałowi, żeby nigdy nie stracił entuzjazmu i aby zawsze gotowy był do dalszych wyzwań.

Źródło: materiały nadesłane 

26-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.