REKLAMA

Nadal możesz wykorzystać bon turystyczny

Od sierpnia ub.r. rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano ponad 1,4 mln. bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 216 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 63,8 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano 8 234. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok.

– „Prawie co trzeci uprawniony z naszego województwa aktywował bon. Kwota zrealizowanych płatności bonami na Podkarpaciu przekroczyła 11 mln. zł, aktywowano ich 63,8 tys. – a ponad 8 tys. bonów zostało wykorzystanych całkowicie. W naszym województwie nieaktywowanych pozostało 152 tys. bonów na łączną kwotę przekraczająca 125 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 931 miejscach, a w całym kraju podmiotów turystycznych realizujących płatności bonem jest ponad 22 tys. Dotychczas najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim- ponad 224 tys. i w śląskim – 201 tys.” – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

POLSKI BON TURYSTYCZNY – PDF

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – informuje rzecznik.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Wojciech Dyląg regionalny rzecznik prasowy w województwie podkarpackim

19-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.