REKLAMA

Na terenie powiatu sanockiego doszło do kilku prób oszustwa !

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na krewnego”. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do kilku prób oszustwa. Na szczęście seniorzy zachowują czujność i nie dają się oszukać. O swoich podejrzeniach informują Policję.

 

 

Telefony od osób podających się za krewnych lub funkcjonariuszy Policji do ludzi starszych z prośbą o pieniądze, to jedna z metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Oszuści modyfikują swoją historię w taki sposób, aby była jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna. Starsze osoby, chcąc pomóc rzekomemu krewnemu, są w stanie przekazać naciągaczom oszczędności całego życia.

Wczoraj po południu na terenie powiatu sanockiego policjanci odnotowali kilka prób oszustw. Schemat działania przestępców za każdym razem był podobny. Do mieszkańców dzwoniła osoba podając się za krewnego. Następnie informowała o spowodowanym wypadku i potrzebie zebrania pieniędzy. Na szczęście seniorzy nabrali podejrzeń i poinformowali Policję.

Metoda wyłudzeń „na krewnego” ciągle stosowana jest przez oszustów wobec osób starszych. Dlatego bądźmy czujni i zawsze zweryfikujmy otrzymane w ten sposób informacje, np. przez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny, zanim przekażemy komuś pieniądze. Pamiętajmy również, że każda telefoniczna próba przejęcia pieniędzy pod pozorem działań policji, bądź innych służb – oznacza oszustwo.

W trakcie rozmów ze swoimi bliskimi przypominajmy seniorom o konieczności wspólnego dbania o bezpieczeństwo, ustalmy zasady kontaktu ze sobą, czy wzajemnej pomocy, tak aby oszuści nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę. Zachowanie ostrożności pozwoli uchronić seniorów przed utratą oszczędności.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

  Źródło: KPP Sanok

27-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.