REKLAMA

Radny Zuba pisze do radnej Kot… list otwarty!

Radny powiatowy Jerzy Zuba zdecydował się napisać list otwarty do radnej  Wandy Kot, która jest przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Sanoka. Sprawdźcie, o co prosi radny.

Zagórz, 04.03.2021

Jerzy Zuba
Radny Powiatu Sanockiego

                                               Pani
                                                          Wanda Kot
                                                                                                 Przewodnicząca Klubu Radnych PiS
                                                                                 w Radzie Miasta Sanoka

Szanowna Pani Przewodnicząca,

z uwagi na drastycznie pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w naszym regionie i kraju, jak również społeczną doniosłość wyników konsultacji społecznych, odnośnie poszerzenia granic miasta Sanoka, przeprowadzonych do tej pory w Zahutyniu i Sanoku zwracam się do Pani Przewodniczącej w formule listu otwartego.

Kolejna już, coraz bardziej śmiercionośna i niszczycielska fala koronawirusa stawia nas samorządowców przed koniecznością pilnej redefinicji realizowanych przez nas zadań pod kątem ich ważkości, a co za tym idzie priorytetowości. W kontekście wyzwań wynikających z pandemii COVID 19, jak również wyników wspomnianych tu konsultacji społecznych trudno definiować ideę poszerzenia granic Sanoka inaczej niż, temat drugorzędny, by nie powiedzieć zastępczy.

Jako żarliwy, zagórski lokalny patriota, który jednocześnie dobrze życzy Sanokowi – swemu rodzinnemu miastu, nie odczuwam żadnej satysfakcji, a tym bardziej triumfu z tytułu tak nikłego poparcia społecznego dla idei poszerzania granic Miasta Sanoka, choć jego skala była do przewidzenia. Społeczny werdykt w przedmiotowej sprawie odbieram jako bezwarunkowy nakaz odsunięcia na bok wzajemnych animozji i urażonych ambicji celem wspólnego rozwiązywania najpilniejszych problemów dotyczących całej społeczności Ziemi Sanockiej. Do tych najbardziej priorytetowych z pewnością należy zaliczyć funkcjonowanie SANOCKIEGO SZPITALA. Wznowienie samorządowych konsultacji na tym polu, skutkujących wypracowaniem konkretnych i pozytywnych rozwiązań jawi mi się nie tylko jako potrzeba chwili, ale coraz pilniejsza KONIECZNOŚĆ!

Jeśli przedstawione powyżej zagadnienia są w ocenie Pani Przewodniczącej warte przedyskutowania na forum połączonych Klubów Radnych PiS Rady Miasta Sanoka i Rady Powiatu Sanockiego będę wdzięczny za kontakt celem ustalenia miejsca i terminu ewentualnego spotkania.

Z poważaniem
Jerzy Zuba

Grafika poglądowa / archiwum prywatne (3)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Walka o obronę miejscowości: Jest gotowy teledysk! (VIDEO)

05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.