REKLAMA

Warunki w Bieszczadach. Ogłoszono 1 stopień zagrożenia lawinowego

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało komunikat o zagrożeniu lawinowym w Bieszczadach. Sprawdźcie, zanim wybierzecie się w góry.

– W ciągu ostatnich 48 h spadło około 25 cm śniegu świeżego, który był transportowany na strony zawietrzne i odkładany na warstwę śniegu starego. Najwięcej śniegu/ok. 60 – 70 cm/ znajduje się na stokach zawietrznych, na których śnieg został zmagazynowany pod wpływem wiejących wiatrów, z przewagą wystaw północnych i północno-wschodnich. W grzbietowych partiach pokrywa ok. 30 cm zbudowana ze śniegu przewianego. Zagrożenie lawinowe na stromych zboczach w miejscach odłożenia śniegu przez wiejący powyżej górnej granicy lasu, silny wiatr na podłoże trawiaste lub warstwę śniegu starego, pokrywa zbudowana ze śniegu zmrożonego i przewianego. Na części obszaru stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. Jutrzejszy dzień pochmurny z przejaśnieniami, temperatury do -10°C oraz wiatr do 30 km/h z kierunku południowo-zachodniego – czytamy w komunikacie GOPR. 


Grafika: GOPR Bieszczady


Na zdjęciu Połonina Wetlińska, 08.01.2021 r. Foto: P. Wasiak / BdPN

09-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.