REKLAMA

Ludzie inwestują w nieruchomości. Pieniądze tracą na wartości

W I półroczu 2020 roku, produkcja sprzedana przemysłu w województwie podkarpackim była niższa, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku. Wzrosła natomiast produkcja sprzedana budownictwa.

Produkcja sprzedana przemysłu w województwie podkarpackim w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku wyniosła 23,8 mld zł, w tym produkcja sprzedana przetwórstwa przemysłowego 22,8 mld zł w cenach stałych (ceny bieżące z 2015 roku). Natomiast produkcja sprzedana budownictwa w opisywanym okresie osiągnęła wartość 3,6 mld zł w cenach bieżących.

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu na Podkarpaciu w I półroczu 2020 roku spadła o 12,8%, w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku. Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu nastąpił tylko w województwie podlaskim (o 4,3%) i województwie mazowieckim (o 3,9%). Produkcja sprzedana budownictwa na Podkarpaciu była z kolei wyższa niż w ub. roku (o 10,3%). Pod względem wzrostu produkcji sprzedanej budownictwa, Podkarpacie uplasowało się na 6. miejscu wśród województw. Najwyższy wzrost zanotowano w województwie podlaskim – 29,5%, a największy spadek w województwie wielkopolskim – 4,8%.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
*tytuł chodzi od redakcji

15-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.