REKLAMA

Łazienka w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny rozpoznamy po charakterystycznych dla niego kolorach. We wnętrzu dominują błękit i biel, pojawia się również drewno oraz brązy. Czasami dodatkowym akcentem jest czerwień, która jednak stanowi tylko niewielki element, mający nadać całości wyrazistości oraz mocniejszego charakteru. Łazienka w stylu marynistycznym będzie przytulna i ciepła, panuje w niej wakacyjny klimat, co sprzyja odpoczynkowi. Dobrze sprawdzają się ponadto morskie wzory, jak podwodne rośliny i zwierzęta i muszle.


W bieli, błękicie i granacie…

Podstawowe kolory stylu marynistycznego to oczywiście niebieski i biały. Błękity i granaty nawiązują do morza i nieba, nadają stylizacji świeżości i uczucie przyjemnego powiewu chłodu. Biel z kolei jest niczym fala morska, która przełamuje niebieską głębię, a jeżeli jest jej więcej, to też optycznie powiększa wnętrze. Stworzyć możemy dwukolorową ścianę, łącząc płytki cegiełki metro w białym i niebieskim kolorze. Innym sposobem na ich połączenie są duże płytki łazienkowe – w strefie z umywalką i prysznicem niebieskie, a w pozostałych białe. Do niebiesko-białej bazy możemy dodać kolor żółty w ciepłym odcieniu. Dobrze sprawdzi się też czerwień, nadająca aranżacji nowoczesnego wyglądu. Zieleń sprawi, że wnętrze będzie ciepłe i przytulne. Z kolorami nadmorskiego krajobrazu możemy dowolnie eksperymentować, wykorzystując jednego więcej, innym mniej w zależności od indywidualnych upodobań.

Drewno i plecione sznury jak na marynarskim statku

W łazience urządzonej w marynistycznym stylu pojawia się często podłoga inspirowana naturalnym, często postarzanym drewnem, nawiązującym do pokładu statku. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślimy nadmorski klimat wnętrza. W takim otoczeniu bardzo dobrze odnajdują się też drewniane meble oraz inne naturalne materiały. Wiklinowe kosze porządkują przestrzeń, są bardzo praktycznym i jednocześnie dekoracyjnym dodatkiem do przechowywania. Klasyczne lustro zastępujemy okrągłym w drewnianej ramie. Nad umywalką wiszą oprawy oświetleniowe w postaci żarówek na plecionych sznurkach.

Ceramika i meble z innej epoki

Styl marynistyczny można zinterpretować na kilka sposobów. Wnętrze będzie miało bardziej wakacyjny klimat bądź też mocniej nawiązywać będzie do portowej scenerii. Jeżeli bardziej podoba Ci się druga odsłona stylu marynistycznego, do łazienki wybierz drewniane meble z frezami, ozdobione złotymi uchwytami. Umywalka niech będzie nablatowa w okrągłym kształcie, której towarzyszy stojąca złota bateria. W dużej łazience dobrze sprawdzi się wanna wolnostojącą na nóżkach, w mniejszych prysznic typu walk-in z czarnymi profilami. Na ścianie zawieś półki, na których ułożysz drewniane skrzynki na kosmetyki. Łazienka w stylu marynistycznym nawiązuje do minionej epoki, jest kontrastem dla nowoczesnych, prostych i minimalistycznych wnętrz. Bardzo często pojawia się w niej zdecydowanie więcej kolorów, dodatków oraz dekoracji.

Wnętrza w marynistycznym stylu wyróżniają się ciepłem i wakacyjnym klimatem. Można w nich efektownie zaaranżować strefę do relaksu, nawiązującą charakterem do kameralnego SPA. To również dobry wybór dla fanów niebanalnych ozdób i kolekcjonerów nadmorskich pamiątek.

Artykuł sponsorowane
materiały nadesłane

24-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: