REKLAMA

Budowa mostu w Tarnawie. Koszty niższe o 1/5 (ZDJĘCIA)

TARNAWA GÓRNA / PODKARPACIE. Trwa budowa mostu w Tarnawie Górnej. Stary, drewniany nadawał się jedynie do rozbiórki. Zadanie miało być realizowane przed rokiem. Nie udało się 12 miesięcy temu. Teraz będzie inaczej. Co ciekawe kosztorys ofertowy, który opiewa na kwotę około 3,8 mln  zł  jest o blisko 20% niższy od tego przedstawionego w 2018 roku. Wtedy kosztorys opiewał na kwotę blisko 4,8 mln zł. 

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 31 lipca 2019 roku. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost Sp. z o.o. ze Stalowej Woli. Koszt inwestycji zgodnie z kosztorysem ofertowym opiewa na kwotę blisko 3,9 mln zł, wkład własny wynosi 820 tys. zł , dotacja (przyznana w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych) w wysokości ponad 3 mln zł.

Zakres prac obejmuje: rozbiórkę mostu istniejącego i podpór, wykonanie żelbetowych podpór mostu i mostu zespolonego, w tym: montażu dźwigarów z blachownic wraz z poprzecznicami, wykonanie żelbetowej płyty pomostu, wykonaniu nawierzchni na moście, montaż elementów wyposażenia, wykonaniu dojazdów do mostu i pozostałych prac wykończeniowych.

Zakończenie powyższych prac zaplanowano na 20 grudnia br.


09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.