REKLAMA

Kopcące pojazdy wycofane z ruchu. 22 zatrzymane dowody rejestracyjne

PODKARPACIE. 43 skontrolowane pojazdy i 22 zatrzymane dowody rejestracyjne – to bilans jednodniowej akcji z użyciem dymomierza na podkarpackich drogach. Akcję, której celem jest ochrona środowiska i poprawa bezpieczeństwa, przeprowadzili rzeszowscy policjanci z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego.

Działania pod kryptonimem „SMOG” prowadzono w środę (9 października) w punkcie kontrolnym ITD przy odcinku krajowej „dziewiętnastki” w miejscowości Jawornik (powiat strzyżowski).

Podkarpaccy inspektorzy ITD wspólnie z policjantami zatrzymali do kontroli 43 pojazdy, których stan techniczny budził wątpliwości co do prawidłowej emisji spalin. Wykonany dymomierzem pomiar zadymienia spalin w 22 samochodach wykazał przekroczenie dopuszczalnych norm. Wynikało to prawdopodobnie z uszkodzenia silnika, układu paliwowego lub wydechowego.

Każdy z kierujących został ukarany mandatem i pożegnał się z dowodem rejestracyjnym pojazdu do czasu usunięcia nieprawidłowości. Aby odebrać dowód rejestracyjny, auta będą musiały przejść pozytywnie przegląd techniczny w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

 

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.